2016 Woman s EHF Final 4 Budapest

May 12, 2016  •  Leave a Comment

Kiélezett mérkőzésen nagyszerű győzelmet aratott a Győri Audi ETO együttese a Buducnost Podgorica ellen, így bejutott a holnapi fináléba.

Buducnost Podgorica - Győri Audi ETO 20-21 (8-11)

Papp László Sportaréna, vezette: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)

Buducnost: Zderic - Petrovic 2(2), BULATOVIC 4, Cvijic, Ahcruk, NEAGU 6, Mehmedovic 2. Csere: RAICEVIC 4, Jaukovic 1, Pavicevic 1. Vezetőedző: Dragan Adzic.

ETO: GRIMSBÖ - Orbán, GROOT 4, LÖKE 4, Kovacsics 2, AMORIM 3, Hársfalvi 1. Csere: Kiss (k), BROCH 1, Görbicz 1, Alstad, Sulland 4(4), Knedliková 1.Vezetőedző: Ambros Martín.

Értékelések:

Ambros Martín: - Gratulálok a csapatomnak, nagyszerűen játszott, jó együttest győztünk le, végig magas fokon kellett védekezni. Mindenki nagyot küzdött, hiszen hatalmas elvárás volt a mérkőzéssel kapcsolatban. Fantasztikus győzelmet arattunk, elégedett vagyok, de csak néhány óránk van pihenni a holnapi döntőre ahol természetesen győzni akarunk.

Dragan Adzic: - Sajnálom, hogy nem sikerült a győzelem, nem játszottunk jól. Az ETO nagyon megszervezte a védekezést, szerintem holnap is nyerni fognak a döntőben.

Nycke Groot: - Nagyon örülünk a győzelemnek, nagyon nehéz mérkőzést játszottunk ebben a hihetetlen hangulatban. Tudtam, hogy a védekezés dönt, ebből is látszik milyen kevés gól esett.

Katarina Bulatovic: - Csalódottak vagyunk, döntőt szerettünk volna játszani. Hatalmas küzdelem volt, amelyen most az ETO nyert.

A harmadik Bajnokok Ligája elsőségért hajtó Győri Audi ETO együttese az elődöntőben az egyik legnehezebb ellenfelet kapta, hiszen a címvédő Buducnost Podgoricát kellet felülmúlnia.

Ahogy az várható volt, rögtön a mérkőzés elején óriási küzdelem dominált, mindkét együttes a kemény védekezésre alapozta a játékát. Az első találatra egészen a 6. perig kellett várni, amikor emberhátrányban Bulatovic lőtte ki a bal felső sarkot. Szerencsére gyorsan sikerült egyenlítenie Amorimnak.

A folytatásban mindkét együttes sok technikai hibát követett el, de inkább egymást kényszerítették pontatlanságra, rendkívül kevés gólt láthattunk. A találkozó 13. percében még csak 2-2-re álltak a csapatok.

Az első félidő derekától már támadásban is jeleskedtek a csapatok, de továbbra is a biztos védekezésre alapozva. A montenegróiak ezúttal is kicsit keményebben játszottak a megengedettnél, a találkozó 20. percében Cvijic a védelem oszlopa már a második két perces kiállítását kapta meg. Szerencsére az ETO továbbra is higgadtan játszott, a 18. percben először szerezte meg a vezetést 5-4-nél, amelyet nem is engedett ki a kezéből.

Az első játékrész utolsó harmadában is főként a győriek akarata érvényesült, továbbra is szervezetten védekeztek, Grimsbö is hárította a távoli lövéseket, míg a támadásban Löke és Groot jeleskedett, végül 11-8-as győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően mintha az öltözőben maradt volna az ETO, nem egészen négy perc alatt Neagu góljainak is köszönhetően 12-11-re megfordította az eredményt a Buducnost. Ambros Martín, a Rába-partiak mestere már kikérte volna időkérési lehetőségét, végül Kovacsics gólja után mégsem tette le a T-betűs kártyát.

A második félidő 6. percében szinte két percen keresztül kettős emberhátrányra kényszerült az ETO Amorim és Orbán kiállítása miatt. A zöld-fehérek szerencsére remekül helyt álltak, sőt Lőke góljával a kapuba is sikerült betalálniuk. (14-13)

Az ETO-nak nagy lelkierőt adott a kettős emberhátrány kivédekezése, a folytatásban rendkívül motiváltan játszott, a második játékrész 13. percében Broch gólja után 17-14-es győri vezetésnél időt kellett kérnie Dragan Adzicsnak, a Podgorica mesterének.

Az egy perces szünet után kisebb hullámvölgybe kerültek a győriek, hat percen keresztül nem találtak a kapuba, míg a Buducnost részéről Pavicevic és Jaukovic is szépíteni tudott, a zöld-fehér gólcsendet végül Groot törte meg átlövésből. (16-18)

Az utolsó tíz percben is óriási küzdelem zajlott, a Podgorica keményen küzdött az egyenlítésért, de a győri lányok nagyszerűen védekeztek a szép számú győri közönség támogatásával.

Az utolsó percben Ambros Martín időkérése után megszerezte a labdát a Buducnost, de szerencsére Petrovic szélről ziccert hibázott. Nyolc másodperccel a vége előtt még egyet támadhatott Drgan Adzic csapata, de sikerült kivédekezni, így 21-20-as győzelmének köszönhetően a Győri Audi ETO együttese jutott a holnapi döntőbe, ahol a CSM Bucuresti - Vardar Skopje győztesével találkozik.

2014 után ismét Bajnokok Ligája győztes lehet az Audi ETO együttese.

Kisalfold

20160507_175453_SFP4457220160507_175453_SFP445722016 Women s EHF Final 4, Buduknost -Gyori Audi ETO KC 20 -21, CSM Buc-Vardar 27-21

Date: 5/7/2016, Time: 17:54,
20160507_165544__FPX732620160507_165544__FPX73262016 Women s EHF Final 4, Buduknost -Gyori Audi ETO KC 20 -21, CSM Buc-Vardar 27-21

Date: 5/7/2016, Time: 16:55,

Date: 5/7/2016, Time: 16:49,