Magyarország-Lengyelország 31-28, Románia-Angola 27-24, sátagalopp a franciák ellen

December 07, 2017  •  Leave a Comment

Pongrácz Emilia

Csupán az első negyedóra volt lengyel, a 14 ik perctől a magyar csapapt átvette a vezetést  és Kovacsics 8 góljával Rasmussen búcsuztatta volt csapaptát. A lengyelek már nem jutnak tovább, hiába dobott Kudlacz is nyolcat. A második félidőben Gorbiczéknek minden bejött 19-13 as vezetés után a legnagyobb gólkülömbség 24-16 volt. A végére 3 gólra tudtak feljönni a lengyelek. A frissen kiutazott Szucsánszki is kapott már játéklehetőséget. Kisfaludypirosat kapotta Kudlacz elleni szabálytalalnságért.Rasmussen sajnálja volt csapatát viszont büszke a mostanira. 20131220_210847_SFP4975920131220_210847_SFP49759

2017. 12. 07. csütörtök. Bietigheim, 1570 néző.

V: Alpaidze, Berezkina (oroszok)

MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – BÓDI 5, KOVACSICS 8, Szekeres 1, KISFALUDY 2, Klivinyi 3, Schatzl 4. Csere: GÖRBICZ 5 (2), Mayer, Szucsánszki, Háfra N. 1, Mészáros R., Szöllősi-Zácsik 1, Kovács A., Lukács V. 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

LENGYELORSZÁG: Placzek – Janiszewska 3, Kobylinska 4, ACHRUK 6, Drabik 2, KUDLACZ-GLOC 8 (1), Grzyb 4 (1). Csere: Gawlik (kapus), Lisewska, Szarawaga, Zych, Roszak 1. Szövetségi kapitány: Leszek Krowicki

Románia - Angola 27-24

Talán még ott volt a fejekben a rioi olimpia, amikor Angola feladta a leckét,  a román csapat negyedi mérkőzése is hozta a szokásos forgatókönyvet, 4-3 as vezetés után, lihegés az egyenlitsért aztán a véghajrában nyerni. Neagu mérkőzés végén négyet dobott. Dedu jól zárta a kaput de az angolai átlövők Cazanga Guialo megtalálták az utat a kapu fele.Neagu még nem találta a kaput, sok idő kellet, hogy formába lendüljön. Angola a 29 ik percig vezetett, végül sikerült 14-14 es döntetlennel zárni a félidőt. A második játékrész is kiengyensúlyozott volt, Dumnaska is javuló formában védett, s az utolsó három Neagu gól után, Soubak a ellenfél edzője a következőt nyilatkozta: az ellenfélnek van egy játékosa Cristina Neagu, talán hallottak róla, na ma ennyi volt a külömbség.

20150613_164313_SFP4448620150613_164313_SFP44486Handball, Romania-Serbia II 24-28, Cluj

Date: 13.06.2015, Time: 16:43,

ROMANIA 27 (14)
Neagu 7, Udriștoiu 4, Geiger 4, Ardean Elisei 3, Florianu 3, Pintea 3, Buceschi 2, Dragut 1. edző: Ambros Martin
ANGOLA 24 (14)
Guialo 7, Cazanga 7, Silva 3, Kassoma 2, dos Santos 2, da Silva 1, Machado 1, Carlos 1. edző: Morten Soubak

Eredmények

Románia - Paraguay 29-17
Románia - Szlovénia 31-28
Románia - Spanyolország 19-17
Románia - Angola 27-24
péntek- 19:00 Románia-Franciaország

az eredmény már nem számit Románia csoportelső.és magyar vagy cseh ellenfélre számithat a KO n. Külön koszonet a Carmen Marin volt CSM játékosnak, hogy egyenlitett a franciék ellen.